Obduction

Gra Obduktion premierę miała 24 sierpnia 2016 roku. Jest to gra przygodowa z elementami logicznymi. Opowiada historię bohatera, który znajduje dziwny organiczny artefakt. Przez znalezisko zostaje porwany do nieznanego mu świata. Podczas gry musimy ustalić po co i gdzie trafiliśmy a następnie odnaleźć drogę powrotną do domu. Elementem zabawy jest poznawanie świata, reguł tam panujących. Zdobytą wiedzę wykorzystujemy do pokonania napotkanych przeszkód.
Rozgrywka w Obduktion prowadzona jest z perspektywy pierwszoosobowej. Nie wiemy kim jesteśmy, ani jak się nazywamy. Osobowość nadajemy sobie tylko poprzez wybór cienia – męskiego bądź żeńskiego. Miasteczko gdzie przybywamy okazuje się całkowicie puste. Witają nas jedynie hologramy dawnych mieszkańców. Plusem gry jest, że są to prawdziwi aktorzy.
Odnajdując dokumenty, badając architekturę łączymy elementy układanki, która daje nam obraz opowieści.
Klimat przygody przesiąknął grę Obdutcion. Ważnym elementem jest obserwowanie bogatego w detale otoczenia. Co z czym połączyć? Gdzie jest rozwiązanie? Jest to gra dla ludzi, który uwielbiają główkować, mają zdolność logicznego myślenia. Zagadki, które uda im się rozwiązać dadzą im satysfakcji i uczucie triumfu.

Related articles

Back to Top