Egzamin na kartę rowerową 2022

Miejsce egzaminu na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową 2022 zazwyczaj odbywa się w specjalnie przygotowanych miasteczkach ruchu drogowego. Już sama wyprawa w takie ciekawe miejsce jest dużą atrakcją dla dzieci.

Jak wygląda tor jazdy?

Miasteczko przeznaczone do egzaminów na kartę rowerową wygląda jak prawdziwa ulica. Posiada wyznaczone białymi liniami jezdnie oraz znaki drogowe. Poruszając się po miasteczku, nie wolno łamać zasad ruchu drogowego obowiązujących na prawdziwej drodze. Zabronione jest na przykład przekraczanie linii ciągłej lub jechanie pod prąd. Trzeba również uważać na znaki. Niezatrzymanie się przy znaku STOP zaowocuje niezdaniem egzaminu.

Jak przebiega egzamin na kartę rowerową?

W pierwszej kolejności egzaminator sprawdza stan techniczny roweru. Jednoślad musi posiadać sprawne hamulce oraz lampki i odblaski. Następnie kontroli podlega kask. Nie może być za duży lub ciasny. Lepiej więc unikać pożyczania kasku od starszego brata lub kolegi. Jeśli wszystko będzie w porządku kandydat może wyruszyć na jazdę ulicami miasteczka. Egzaminator wskazuje cel jazdy i trzeba do niego dotrzeć nie popełniając żadnych błędów. Po skończonym egzaminie od razu są wyniki.

Related articles

Back to Top