Doom

Doom pierwszy raz na rynku pojawił się w 1993 roku. Doczekał się czterech odsłon. Jest to jedna z najsłynniejszych strzelanin w historii. Gracz wciela się samotnego strzelca, walczącego przeciwko demonom w różnych odmianach. Celem bohatera jest zwalczenie bestii i zatamowanie ich inwazji. Jest on twardy i niepospolicie silny.
W walce z demonami dysponujemy potężnymi środkami zagłady. Pomagają nam też rozsiane po arenach wzmocnienia (np. przyspieszenie, poczwórne obrażenia). Poziomy wypełnione są sekretami i ulepszeniami, co zachęca gracza do zaglądania w zakamarki. Ukończenie kampanii trwa kilkanaście godzin. Czasami aby przejść do kolejnego etapu wymaga zdobycie karty dostępu.
W grze Doom najcenniejsza jest ruchliwość. Zdarza się, że przeciwnicy atakują grupami, zasypując pociskami. W grze tej zastosowano system odnawiania zdrowia. Apteczki rozsiane są po lokacjach lub wypadają z zabijanych przeciwników.
Twórcy przygotowali 6 standardowych trybów rozrywki: deathmatch drużyn, arena klanowa, żniwa dusz, mroźny berek, dominacja, wojenna ścieżka oraz 9 map do zmagań wieloosobowych.
Doom dostępny jest w wersji standardowej jak i kolekcjonerskiej. Ta druga zawiera oprócz gry metalowe opakowanie oraz 30-centymetrową figurkę Upiora.

Related articles

Back to Top